OČISTA TĚLA I DUCHA

Pomocí vnitřní hygieny můžeme předcházet řadě tzv. civilizačních chorob, se kterými si dnešní medicína neví rady.

Důvody zanesení organismu toxiny jsou především stravování, nedostatek pohybu, oxidace materiálu v ústní dutině, pohlavní styk a dokonce polibky, užívání alkoholu a drog, poranění pokožky.

Pro tentokrát se budeme zabývat mechanickým pročišťováním těla.

Mezi nejznámější způsoby patří určitě klystýr, pročišťování jater a žlučových cest pomocí olivového oleje a vyplachování žaludku solným roztokem.

Klystýr je všelék

Určitě vzpomínáte na felčara z Haškova Švejka, který na každou nemoc předepisoval klystýr. V důsledku ale jeho medikace nebyla úplně špatná. Klystýr vrací střevům schopnost kvalitně zásobovat organismus živinami. Používá se k němu nádoba zvaná irigátor. Ke koupi ji dostanete ve zdravotnických potřebách. Skládá se z plastového sáčku nebo smaltované nádoby, hadičky a tzv. rektální trubičky. Sáček se zavěšuje na stěnu, z něj vede hadička s otočným ventilkem, a ta končí rektální trubičkou, která se zavádí do konečníku.

Klystýr se provádí vždy na lačný žaludek. Připravte si 0,5-2 litry teplé vody s 1 lžící citrónové šťávy nebo odvar z heřmánku, nalijte do irigátoru a zavěste do výše hlavy. Konec hadičky zvlhčete olejem. Klekněte si a hlavu opřete o ruce. Uvolněte se a dýchejte přirozeně. Zasuňte hadičku do konečníku a nechte vodu vtékat až do pocitu většího tlaku. Nalévání vody lze přerušit a pokračovat ve chvíli, kdy tlak povolí. Přijměte tolik vody, kolik unesete. Pokud se vám podaří v sobě vodu chvíli udržet, je to jen dobře. Nakonec si zajděte na toaletu.


Pitná kúra pro žlučník a játra

Zatímco játra jsou orgánem s největší regenerační schopností v těle a jsou jakýmsi biochemickým filtrem, žlučník je nazýván dirigentem orgánů díky zásadnímu ovlivňování trávení. Když máte vyčištěná střeva, dopřejte stejný komfort i játrům.

Udělejte si nápoj z olivového oleje, který budete pít po dobu 4-5 dnů každé ráno nalačno. Tím se budou játra stimulovat a vyloučí ze sebe nahromaděné jedy do žlučníku. Ty se žlučí odejdou z těla trávicím traktem. Dvě hodiny před a tři hodiny po požití nápoje by se nemělo jíst. Pro další podporu můžete pít bylinkové čaje, aby eliminovaly toxiny vyloučené z jater.

Nápoj z olivového oleje pro játra a žlučník: Tento nápoj se skládá z olivového oleje, citronové šťávy a pronikavě působících bylin, jako jsou česnek, zázvor a kayenský pepř. Panenský olivový olej slijte s citronovou šťávou v poměru půl na půl v celkovém množství  4 dcl.

 

Výplach žaludku solným roztokem

Staří Indové toto pročišťování nazývali vamanadhauti. Tato svérázná technika asi nebude vhodná pro každého, ale její účinnost je vynikající. Ajurvédská literatura doporučuje vyplachování žaludku slanou vodou jako denní součást hygieny.

Ráno před požitím jakékoliv stravy nebo pití si ohřejte přibližně 1 litr až 1,5 litru vody tak, aby byla voda vlažná. Následovně vsypte sůl, dokud nevytvoříte velmi slaný roztok. Některé zdroje uvádějí, že by roztok měl být nasycený, ale to není nutné.

Poté pomalu vypijte tolik slané vody, kolik snesete. Je to poměrně nedobrá chuť, tak se na to připravte. Když už víc vypít nemůžete, nechte v žaludku roztok působit přibližně pět minut a poté si vstrčením prstů do krku vyvolejte zvracení a všechen obsah žaludku ze sebe dostaňte ven.

Zpočátku se budete divit, co to z vás vychází, ale po několika dnech by měly nečistoty úplně zmizet. Navíc ani zvracení nebude tak problematické a správnou technikou spíše obsah žaludku ze sebe vylijete. Nejpozději do hodiny je nutné se najíst, nejlépe třeba dušenou zeleninu na másle. Připravte se na slabší dehydrataci, proto je nanejvýš důležité dodržovat dostatečný pitný režim.

 

Očista krevní lymfy

Solný roztok, který se pije před zahájením očistné kůry, působí na tělesný odpad jako magnet. Díky rozdílnému ostmotickému  tlaku dojde k rozproudění a výměně lymfy v těle. Celkový odpad může být až 4 litry. Kromě otravy ze zahnívající stravy ve střevech je druhým zabijákem překyselení organizmu. Touto očistnou kůrou přispějeme k vytvoření zásadité reakce těla a detoxikace celého organizmu. Během těch 3 dnů dojde k výmněně až 12 litrů lymfy. Je možné pomoci odchodu škodlivin z těla i klistýrem. Já osobně ho nepotřebuji, na wc jdu po sklenici solného roztoku tak či tak.

Ráno na lačno vypijte sklenici (cca 250ml)  roztoku vody a 1 lžíce glauberovy soli ( v krajním případě je možno nahradit mořskou solí ). Připravíme si směs 2l šťávy z citrusových plodů a 2l vody. Je zapotřebí 4až 6 grapefruitů a 1až 3 citronů, celkové požadované množství můžeme doplnit šťávou z pomerančů. Směs začneme pít 30 minut po vypití glauberovy soli a pijeme ji každých 30minut po 2 až 3 dcl až do spotřebování celé dávky. Tato kůra se provádí po 3 dny a vždy se stejnou  dávkou šťávy. Nepřijímáme žádnou potravu, pouze můžeme sníst několik pomerančů. Já osobně používám 100% pomerančový džus, citron a vodu.

Očista kloubů

Očista kloubů se dělá po důkladné očistě střev. To zabezpečí, že očista kloubů proběhne bez alergie. Očistu kloubů je třeba dělat při vegetariánské stravě. Nejíst v tu dobu maso. Na celou kúru je pro očistu kloubů zapotřebí 30 g bobkových listů. První rok je třeba udělat jednou za čtvrt roku tuto očistu, další léta pouze jedenkrát za rok.  Pomůže to zbavit se bolestí kloubů, reakcí na počasí. Pomáhá to také při osteochondróze, infekční nespecifické polyartritidě.

5 g bobkového listu dát do 300 ml vody, vařit 5 minut a nechat odstát v termosce 3 – 4 hodiny. Scedit a pít po malých hltech v průběhu 12 hodin. Nelze pít zaráz, protože by mohlo vzniknout krvácení. Proceduru provádíme tři dny. Po týdenní pauze je možno ji zopakovat.

 

 

CITRONOVO-ČESNEKOVÝ ZÁZRAK

 Suroviny:

5 ks celých citronů

30 stroužků česneku

1 l vody

  Postup:
Citróny umyjeme v horké vodě a nakrájíme je na malé kousky.

Česnek oloupeme a nakrájíme na půlky. Všechno dohromady umixujeme na kaši.

Tu nalejeme do vody a necháme projít varem. Hned pak odstavíme. Přecedíme přes sítko a nalejeme do láhve. Skladujeme na chladném místě, nejlépe v ledničce.

  Užívání:
Pijeme denně 2 cl před jídlem (t. j. 1 štamprle). Buď ráno před snídaní nebo před obědem.

 

Tuto lacinou a neškodnou léčivou kúru by měl člověk zopakovat každý rok.
Zápach česneku není vůbec cítit. Účinek citrónu s česnekem se projeví naplno.

Odstraňuje to vápník a tuk usazený v těle a v cévách. Posiluje srdce, upravuje tlak. Po 3 týdnech pití pocítíte v těle příjemné omlazení.
Zvápenatění a vedlejší příznaky jako je zhoršený zrak, nebo sluchové potíže, se postupně zmenšují a odcházejí. Po 3 týdnech užívání by měl človek kúru na 8 dní přerušit a potom zase 3 týdny pokračovat. Potom se dostaví pronikavý úspěch.
Člověk může zase dobře spát a nemusí v noci běhat na záchod. Vápnik se rozpustil.

 

Užívá sa také jako prevence proti rakovině štítné žlázy. Výsledky jsou vynikající. A jedna paní se vyhla operaci srdce, protože tuk a vápník v cévách se po kúře rozpustil. Lék se také osvědčil při vypadávaní zubů-paradentóze.

 

Ať se Vám daří!

V létě, když je meloun nejlevnější, doporučuji všem tuto očistu ledvin.

nakoupit na 3 dny meloun, červený, vodní a jíst jen meloun po celé tři dny. Je silně močopudný a důkladně propláchne ledviny. Nic jiného nejíme, k pití, máte-li ještě žízen jen čistou vodu. Dobrou chut a ledvinám zdar.