BABSKÉ RECEPTY

 ZDE NAJDETE VŠE, CO SE TÝKÁ LÉČENÍ, DETOXIKACÍ A VŠECHNY RADY, KTERÉ NÁM TU ZANECHALY NAŠE BABIČKY, NEBO JSEM JE SÁM NĚKDE OBJEVIL, ANEBO MI JE NĚKDO POSLAL. KLIDNĚ MI MŮŽETE SVÉ RADY POSÍLAT I VY, SVÉ ZARUČENÉ RECEPTY NA TO ČI ONO....

 OČISTA LEDVIN

Roky běží a naše ledviny neustále filtrují krev od solí, od různých jedů a od všeho, co znečišťuje naše tělo

 Jedna kytička petržele (kadeřavé - nať), omyjte ji, pak ji pořežte na malé kousky, hoďte ji do hrnce, zalijte čistou vodou, povařte deset minut a nechte vychladnout. Poté vývar přefiltrujte, nalijte od čistých lahví a vložte do ledničky.

 Užívání: 

Pít jeden pohár denně, ne najednou, upíjet po doušcích.

 Výsledek uvidíte v moči, že sůl a ostatní nahromaděné nečistoty vycházejí z vašich ledvin a také sami spatříte rozdíl a budete se cítit jako nikdy předtím. Petržel je známá jako nejlepší přírodní prostředek na čištění ledvin.

Celer není jen přírodní afrodiziakum

Celer jako ochránce před mikroorganismy
Celer obsahuje množství éterických olejů,  Působí jako ochranný štít rostliny, stejně tak ale mohou ochránit i naše tělo, především naše sliznice. Při konzumaci celeru se tyto látky uvolňují při cestě trávicím traktem na všechny jeho sliznice, v ústech, v žaludku, ve střevech.. a působí tu stejně, jako u samotné rostliny - antibakteriálně a antimykoticky - jsou účinnou ochranou a dezinfekcí našeho trávicího traktu. Podobně působí i v jiných částech našeho těla, zabíjejí infekce v ledvinách a močových cestách.

Celer versus angína, chřipka a nachlazení
Celerové silice pomáhají s rozpouštěním hlenu a zároveň dezinfikují sliznice,Celer je tedy i strašákem na kašel a rýmu , užívaný především v syrovém stavu. Nejúčinnější je při léčení nachlazení šťáva z čerstvého celeru, která obsahuje éterické dezinfekční látky, ale i velké množství  vitaminů a minerálů, které posilují naši imunitu.

Vitaminy a minerály obsažené v celeru
 Je považován za významný zdroj vitaminů skupiny B, je zdrojem tzv. B-komplexu. důležité např. pro zdravou kůži, nehty a vlasy, správnou funkci jater a střev, ale i pro "silné nervy".  - v boji proti stresu a depresi.
Listy celeru obsahují velké množství vitaminu C, dokonce více, než citron. Dalšími zastoupenými vitaminy jsou např. vitamin A, K a E.
V celeru najdeme i řadu důležitých minerálů, jsou to např. draslík, hořčík, chróm, sodík, vápník, železo, zinek a jód - a to v poměrně vysokých dávkách. I tyto minerály jsou pro naše tělo velice potřebné a v běžné stravě často nepříliš zastoupené.

Celer léčí klouby
 

Další významná působení celeru na naše tělo
Látky obsažené v celeru snižují hladinu krevního cukru, neměl by tedy chybět na talíři všech diabetiků. I lidé trpící vysokým tlakem by ho měli zařadit jako pravidelnou součást svého jídelníčku, protože přirozenou cestou snižuje krevní tlak. Působí také jako stimulant produkce žluče, čímž napomáhá trávení. I pro žaludek je velkým pomocníkem, pomáhá ho chránit před žaludečními vředy a dokonce urychluje jejich léčení.

Křen s medem

Křen najemno nastrouháme a  2 lžíce křenu smícháme se lžící medu. Užívat bychom pak měli 3 x denně jednu čajovou lžičku, u dětí dávku raději o něco snížíme.
Už za moment po jeho konzumaci pocítíme, že se nám "spouští rýma", snadněji odkašláváme a lépe se nám dýchá.

 

Bomba na řídnoucí kosti:
Naservírujte si sušené švestky každý den

Myslíte si, že nejlepším přírodním prostředkem ke zlepšení stavu kostí je mléko a mléčné výrobky? Z nedávných výzkumů vyplývá něco jiného a sice, že jedním z nejúčinnějších prostředků pro tento účel jsou sušené švestky, které dokáží zabraňovat kostním ztrátám ve vyšším věku, ba co víc, dokáží je zvrátit ve váš prospěch.

Výzkumu se zúčastnilo přes 200 žen
Floridské státní univerzitě se uskutečnil výzkum, kterého se zúčastnilo 236 žen, přičemž ty měli v rozmezí od jednoho do deseti let před menopauzou. Byly náhodně rozděleny do skupin, z nichž polovina po dobu jednoho roku užívala 100 gramů sušených švestek denně a druhá polovina stejné množství sušených jablek denně. Po skončení výzkumu mohly vědci konstatovat, že ženy užívající švestky, měli výrazně vyšší hustotu kostní dřeně než ženy, které konzumovaly sušená jablka.

Nejpřátelštější ovoce pro kosti

Výzkum vedl dr. Bahramu Arjmandi, který byl z výsledků svého výzkumu nadšený. "Sušené švestky jsou nejvíce přátelské ovoce pro kosti, které jsem v posledních desetiletích viděl. Jsou řešením přírody pro udržení dobrého zdraví kostí. V průběhu své kariéry jsem otestoval mnoho ovoce, včetně fíků, datlí, jahod, rozinek, ale žádné se nepřibližuje vlivu sušených švestek na hustotu kostí, "uvedl po skončení výzkumu odborník.

Obsahují množství vitamínů a minerálů
Švestky jsou proto skvělou volbou pro ty, kteří mají více než 40, ale i pro všechny ostatní. Co všechno obsahují?
• jsou zásobárnou vitaminu C
• obsahují komplex vitaminů skupiny B
• najdete v nich i vitamin A
• obsahují antioxidanty - vitamin E, selen
• obsahují i antokyanin, který chrání srdce

• jsou zásobárnou mnoha minerálů: vápníku, draslíku, železa, fosforu, mědi, manganu, zinku, zda jódu
• najdete v nich i prospěšnou vlákninu
Zhubněte se švestkami
Švestky mají sílu čistit organismus, díky čemuž jej zbavují nejen toxinů, ale i nahromaděného tuku. A to díky tomu, že v důsledku svých účinků i přes své kalorické hodnotě omezují ukládání tuku do podkožních zásob. Kromě toho dokážou skvěle zasytit a zlepšují i stav pokožky, vlasů a nehtů.

Kdy si je ještě dopřát?
Švestky vám pomohou i pokud vás trápí:
• anémie
• slabší paměť
• zlepšují svalovou kondici
• udržují srdce zdravé, chrání před infarktem a mrtvicí
• chrání před rakovinou

• snižují cholesterol v krvi
• zlepšují hojení ran
• upravují stav cukru v krvi, jsou prevencí před vznikem cukrovky
• působí projímavě - pomáhají ulevit od zácpy
• mají antibakteriální účinky
Stačí 100 gramů denně
Na to, abyste si zajistili tělu celou řadu všech výživných látek a prospěšných účinků, které toto ovoce obsahuje stačí, abyste si dali 100 g sušených švestek denně. To znamená, že postačí, když sníte 10 - 12 kousků za den. Pokud máte slabší žaludek, nebo jiné problémy s trávením, dejte si alespoň poloviční dávku. Sušené ovoce však obsahuje kyselinu šťavelovou, takže při konzumaci by měli být opatrní lidé trpící problémy se žlučníkem a ledvinami. Pomoci mohou i při mírných depresích, protože pomáhají uvolňovat hormony dobré nálady - endorfiny