CO PROZRAZUJÍ CHUTĚ

Co signalizuje chuť na sladké?

Neodolatelná chuť na sladké signalizuje nedostatek tělesné či duševní energie. Vaše psychika není úplně v rovnováze, zřejmě často podléhate stresům či depresím. Na tělesné úrovni se může jednat o příznak poruchy slinivky břišní nebo o přemnožení kvasinek. Pozor! Do kategorie "chuť na sladké" nejsou zařazeny pouze cukry obsažené ve sladkostech, ale také fruktóza (ovocný cukr), sacharóza a škroby.

Kyselé

Kyselá chuť povzbuzuje trávicí procesy a činnost jater, ve větším množství však působí na játra a žaludek negativně. Přemírou konzumace kyselých jídel si zaděláváte na pálení žáhy a žaludeční vředy. Častá chuť na kyselé potraviny, stejně jako na potraviny sladké, může být projevem poruchy slinivky břišní.

Ostré

Lidé, kteří se neobejdou bez pepře a ostrého koření, nemívají úplně v pořádku játra a žlučník. Ostrá chuť právě tyto funkce mobilizuje. Reguluje také činnost střev a plic. Nenapravitelní "ostří" hoši ale mohou naběhnout - ostrou chutí překrvená sliznice je náchylnější na alergie a pro své zvlhčení zvyšuje produkci hlenů.

Hořké

Hořkým potravinám a nápojům dávají přednost lidé, jejichž tělo volá po detoxikaci. Hořká chuť má totiž čistící schopnosti, ředí krev a pozitivně ovlivňuje i činnost srdce.

Slané

Labužníci razící heslo "sůl nad zlato" bývají slabí na ledviny a močové cesty. Jsou často nachlazení a právě sůl jim pomáhá odstraňovat hleny a plísně. Větší množství tohoto druhu koření ale způsobuje zadržování tekutin v těle a přetěžování ledviny