CO MÁTE VĚDĚT

                                                         VITAMÍNY

 

   Máme necelých 30 prvků (vitamínu, minerálů ) které se spolupodílí na několika tisících chemických reakcích v těle, v každé buňce těla. To znamená, že nedostatek jednoho vitamínu či minerálů se neprojeví jen v jednom konkrétním případě, že nedostatek třeba vit. ,,C“ neoslabí jen imunitu, ale spolupodílí se na stavu cév, že při depresi se spaluje velké množství vitamínu C, že bez tohoto vitamínu se nemůže z bílkoviny vytvářet kolagen...A přesto nám ještě stále tvrdí, že na chřipku stačí zvýšit přísun vitamínu ,,C“ .Proč se stále více zvyšují epidemie chřipky? Další, o čem se nemluví, jen se to zneužívá proti vegetariánům. Podívejte, mají dost vitamínu, jí jen zeleninu, a mají stejně jako vy nemoci srdce, mrtvičky..Proč se nemluví o tom, že mají podvýživu, vitamínovou podvýživu. Zelenina, průmyslově pěstovaná, má v průměru do 7 minerálů, je to zelenina? Proti přírodní zelenině má jen necelých 40% vitamínu. Průmyslově pěstovaná dostává do půdy či hydroponie jen ty minerály, které jsou nutné pro to, aby rostla a plodila (to je těch 7 minerálů), ale v humózní půdě je jich 54. A takto silně podvyživená zelenina vám nemůže dát, co vaše tělo potřebuje.

   Je toho moc, co by jste měli vědět. Třeba taková obyčejná sůl. Kamenná má jen 7 prvků, ale ta mořská jich má 47, těch hlavních. Kterou doma používáte…?

     A co teprve tabulky, do kterých se musíte vejít. Třeba denní dávky vitamínů. Vitamín ,,C“ od r. 2009 je stanovena denní dávka 100mg. Když budete mít méně, hrozí vám kurděje. Ano, budete nemocní, ale když budete mít těch 100 mg, tak jste na hraně nemoci. Chápete? Neříkají kolik potřebujete skutečně tohoto vitamínu za den, kolik ho potřebuje vaše tělo, aby jste byli zdraví a váš organizmus fungoval, jak má. V autě víte, že stálý nedostatek oleje, vede k havárii motoru. Ano, dolíváte jen minimum oleje, aby jste byli na spodní hranici ukazatele stavu oleje. Motoru to neuděláte, ale když vám tvrdí, že pro vaše tělo to je dostačující, kde je asi pravda? Nedostatek vitamínu ,,B“ vede k depresím, vede k ...vede k…, že  vitamínu ,,K“ vede k problémům se srážlivostí krve, ale také zhoršuje stav kostí, že bez…

    To ani nemluvím o homocysteinu. Již od r. 1937, kdy byl objeven, se ví, že je nutný k funkci každé živé buňky, ale nadbytek je toxický pro každou buňku. Bez vitamínu řady ,,B´“ a kyseliny listové se hromadí v těle. A může až ze 60% za kardiovaskulární nemoci. A když vám zjistí vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak, cukrovku...poslali vás někdy na odběry a aby vám změřili množství homocysteinu v těle? Již od roku 1937 se o tom ví a umí změřit jeho hladinu v těle.

To není nedbalost, to je úmysl. Prachy, peníze, je modla dnešní doby. Zdraví není finančně zajímavé.

Znalosti o vitamínech se neustále rozšiřují, máte-li někdo nějaký dotaz, ptejte se…